За своєю сутністю агресивне інвестування – це спекулятивні дії з цінними паперами, якими можуть виступати ті ж акції або облігації. Тільки інвестор працює не з так званим «блакитними фішками», а з цінними паперами компаній другого ешелону, які при коливаннях ринку можуть як підніматися, так і падати в ціні на 10-15% й більше. Крім операцій з акціями та облігаціями, «агресивний» інвестор може працювати на валютному ринку, вкладати гроші в похідні цінних паперів – опціони та ф’ючерси, а також інвестувати в стартапи. Поступові стратегічні зміни характеризуються внутрішньою логікою динаміки операційної діяльності і пов’язані з незначними обсягами її нарощення в розрізі окремих інтервалів стратегічного періоду. Стратегічна зона господарювання – це самостійний господарський сегмент в рамках підприємства (організації), що здійснює свою діяльність у ряді суміжних галузей, об’єднаних спільністю попиту, використовуваною сировиною або виробничою технологією.
Як складова загальної стратегії економічного розвитку підприємства, спрямована в першу чергу на розвиток операційної діяльності, інвестиційна стратегія підпорядковується їй. Водночас, інвестиційна стратегія сама істотно впливає на операційну діяльність. Основні цілі операційної стратегії (забезпечення високих темпів реалізації продукції, зростання операційного прибутку і підвищення конкурентної позиції підприємства) пов’язані з тенденціями розвитку відповідного товарного ринку (споживчого або факторів виробництва). Якщо тенденції розвитку товарного й інвестиційного ринків (у тих сегментах, де підприємство здійснює свою господарську діяльність) не збігаються, стратегічні цілі розвитку операційної діяльності підприємства не можуть бути реалізовані в зв’язку з інвестиційними обмеженнями.
Лойко Вв, Бродюк Ів Інвестиційна Стратегія В Системі Стратегічного Набору Підприємства
Усі перелічені завдання інвестиційного менеджменту тісно взаємопов’язані та взаємозумовлені. Високі темпи розвитку підприємства можна забезпечити за рахунок добору високоприбуткових інвестиційних проектів та прискорення реалізації інвестиційних програм, що здійснюється висококваліфікованими інвестиційними менеджерами. Обґрунтування доцільності використання інвестиційної стратегії підприємства як одного з обов’язкових елементів антикризового управління, а також ефективність реалізації інвестиційних проектів в системі антикризової діяльності підприємств. Внутрішня збалансованість інвестиційної стратегії.
Кожна із формованих стратегічних інвестиційних цілей повинна бути виражена в конкретних показниках. Врахування рівня інвестиційного ризику в процесі прийняття стратегічних інвестиційних рішень. Практично всі основні інвестиційні рішення, що прийняті в процесі формування інвестиційної стратегії, тією або іншою мірою змінюють рівень інвестиційного ризику. У першу чергу, це пов’язано з вибором напрямків і форм інвестиційної діяльності, формуванням інвестиційних ресурсів, впровадженням нових організаційних структур управління Інвестиційною діяльністю. Інвестиційний ризик особливо збільшується в періоди коливань ставки відсотка і зростання темпів інфляції. В основу стратегічних інвестиційних рішень покладено активний пошук альтернативних варіантів напрямків, форм і методів здійснення ІД, вибір найкращих із них, побудова на їх основі загальної інвестиційної стратегії і формування механізмів її ефективної реалізації.
Центр креативних технологій За запитом Створення вільного освітнього центру для тінейджерів у віці років, який формує практичні навички, не передбачає іспитів, оцінок, дипломів. Будівництво паркінгу та система оперування паркувальним простором Будівництво 1 кв.м паркувального простору — 250 дол. США Метою проєкту є забезпечення міста необхідною кількістю місць для паркування з урахуванням темпу розвитку міста та міської інфраструктури.
Стратегія побудована навколо міжсекторальних (приватизація, просування експорту, освіта, цифрова трансформація тощо) і секторальних стимулів для збільшення іноземних інвестицій. Стратегія містить конкретні рекомендації щодо того, як зробити країну більш привабливою для потенційних іноземних інвесторів – як з точки зору релокації виробничих потужностей, так і з точки зору старту діяльності в Україні. Загалом використання позикового чи залученого капіталу вважається вигідною інвестиційною стратегією, що дає змогу збільшити прибутковість власного капіталу. Підвищення показника дохідності власного капіталу інвестора після залучення позикових коштів називається “використанням фінансового важеля”. Однак ця вигідність можлива лише в тому разі, якщо ціна (відсотки за використання) позикового капіталу нижча, ніж прибутковість використання всього капіталу (прибутковість інвестування загалом). Залежно від співвідношення дохідності й ризику виокремлюють агресивну, ризиковану стратегію (орієнтовану на високу дохідність при високому ризику) і консервативну (малоризиковану) стратегію.
Перший фактор визначає темперамент і змінити його неможливо, другий – це модель поведінки, що сформувалася на основі життєвого досвіду, і тут людина може вносити корективи. При позитивних результатах оцінки розробленої інвестиційної стратегії, що відповідають обраним критеріям і менталітету інвестиційної поведінки, вона приймається підприємством до реалізації. На першому етапі розрахунків визначається рангова значимість галузей по кожному елементу їхньої оцінки. У процесі такої оцінки всі аналітичні показники, використовувані для характеристики окремих елементів інвестиційної привабливості галузей, розглядаються як рівнозначні. Рангова значимість галузі по кожному елементу оцінки визначається як середня рангова її значимість по усіх аналітичних показниках, що входять в цей елемент.
Стратегія надає рекомендації щодо розвитку перспективних галузей для залучення інвестицій та шляхів збільшення притоку прямих іноземних інвестицій в Україну. Документ створений насамперед для міжнародної інвестиційної спільноти та українських інституцій, діяльність яких зосереджена у сфері залучення інвестицій. Аналіз платоспроможності підприємства, співвідношення creative-kiev.com активів і боргових зобов’язань підприємства, показники рентабельності продукції й капіталу. Аналіз фінансової стійкості підприємства, співвідношення власних і позикових коштів, джерела формування запасів і витрат, власні оборотні кошти. Наявністю в регіоні необхідних для потенційного інвестиційного проекту сировинних, матеріальних, енергетичних і трудових ресурсів.
Інвестиції Створюємо І Розвиваємо Бізнеси З Високим Потенціалом Зростання
Забезпечення розробки та реалізації інвестиційної стратегії професійними кадрами на постійній основі і відповідною структурою їх організації. Послідовність в переході від стратегічного управління підприємством до поточного і оперативного управління. Лінія управління повинна бути єдиною у всіх структурних підрозділах підприємства на всіх часових відрізках. Інвестиційна стратегія суб’єкта господарювання звичайно формується в спеціальному письмовому документі, який містить вказівки інвестиційним менеджерам стосовно придбання і продажу тих чи інших активів залежно від кон’юнктури ринку, структури портфеля, послідовності інвестиційних рішень. Відповідність інвестиційної стратегії основним параметрам діяльності підприємства розроблена з використанням матеріалів Ковтун Е.О., Сороки Д.В.
1 Поняття Інвестиційної Стратегії Та Порядок Її Формування На Підприємстві
Хоча в основі розробки стратегічних інвестиційних цілей лежить ідеальне уявлення або бажана уява про стратегічну інвестиційну позицію підприємства, їх необхідно свідомо обмежувати за критерієм реальної досяжності з урахуванням чинників зовнішнього інвестиційного середовища і внутрішнього інвестиційного потенціалу. Розробка інвестиційної стратегії підприємства на сучасному етапі базується на методологічних підходах концепції стратегічного управління, що активно впроваджується в корпораціях США і більшості країн Західної Європи з початку 70-х років XX ст. Передумовою формування інвестиційної стратегії є загальна стратегія економічного розвитку компанії.
Забезпечення розробленої інвестиційної стратегії підприємства відповідними організаційною структурою та інвестиційною культурою є найважливішою умовою для ефективної її реалізації. Серед показників інвестиційної діяльності підприємства особливе місце належить нормативно-плановим показникам, які використовуються в процесі поточного й оперативного контролю за ходом здійснення інвестиційної діяльності. Інформаційна система інвестиційного менеджменту має забезпечувати необхідною інформацією не тільки управлінський персонал і власників самого підприємства, а й задовольняти інтереси широкого кола зовнішніх її користувачів.
Наприклад, у вас є заощадження, які лежать вдома, але ви хочете, щоб вони працювали. В цьому випадку потрібно вирішити, куди вкласти гроші, аби, по-перше, отримати максимальний прибуток, по-друге, не втратити те, що маєте. Таким чином, суть інвестиційної стратегії полягає у визначенні одного або декількох способів, спрямованих на примноження вкладених коштів сьогодні, завтра і в довгостроковій перспективі.